ŁIPH patronem VIII edycji Konwentu Ochrony Danych i Informacji

„D(RODO)wskazy, czyli nowe kierunki ochrony danych w biznesie” – to hasło przewodnie VIII edycji Konwentu Ochrony Danych i Informacji 2019, który odbędzie się 19 listopada br. w Hali EXPO w Łodzi.

Półtora roku stosowania RODO* oraz obowiązywania od 4 maja 2019 r. ustawy o jego wdrożeniu nieustannie skłaniają ekspertów i praktyków do poszukiwania właściwych kierunków interpretacji nowych rozwiązań prawnych. Dlatego prelekcje oraz dyskusje przewidziane podczas Konwentu będą się skupiać wokół czterech zagadnień:

• RODO w Marketingu,

• RODO w HR,

• Cyberbezpieczeństwo

• Analiza Ryzyka

W tym roku Uczestnicy po raz pierwszy będą mieli możliwość wyboru czterech interesujących ich tematów prowadzonych w 45-minutowych sesjach przy 12 stolikach tematycznych.   Obok tradycyjnej formy wykładowej podczas Konwentu odbędzie się też  #DataProtectionMIXER, czyli bezpośrednie spotkania z ekspertami prawnymi i specjalistami z zakresu ochrony danych i bezpieczeństwa informacji. To rozwiązanie daje możliwość bezpośredniego kontaktu, wymiany poglądów i  doświadczeń oraz zdobycia ogromnej dawki wiedzy a także skonfrontowania teorii z praktyką.

Konwent Ochrony Danych i Informacji 2019 będzie wyjątkowy również ze względu na organizowane przy okazji pierwsze w Polsce Targi Ochrony Danych Osobowych.

Bezpłatna rejestracja na wydarzenie odbywa się za pośrednictwem strony internetowej: https://konwentodo.pl/rejestracja/.

Dlaczego warto wziąć udział Konwencie?

To dobra okazja do zdobycia know-how w zakresie trendów, zmian oraz nowości w branżach związanych z ochroną danych.  Tym bardziej, że pierwszy okres stosowania przepisów przyniósł wiele nieporozumień, nadinterpretacji i obaw. Najważniejszym wyzwaniem dla przedsiębiorców po rozpoczęciu stosowania RODO stała się oczywiście forma spełniania obowiązku informacyjnego. Pracownicy działów kreatywnych agencji reklamowych nie reagowali zbyt entuzjastycznie, gdy do ich skrzętnie przygotowywanych materiałów reklamowych prawnicy zaczęli doklejać obszerne klauzule informacyjne, niwecząc tym samym cały efekt wizualny.

Rejestracja: https://konwentodo.pl/rejestracja/