Prezes WCAM powołany do Społecznej Rady ds. ADR

26 czerwca r. pr. Andrzej Misiak został powołany przez Ministra Sprawiedliwości w skład IV kadencji Społecznej Rady ds. ADR (na lata 2019 – 2023 r.). Społeczna Rada ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów jest organem doradczym Ministra Sprawiedliwości.

Rada ma na celu promowanie działań służących rozwojowi alternatywnych metod rozwiązywania sporów, opiniowanie projektów aktów prawnych, propagowanie zasad dotyczących pracy mediatora i postępowania mediacyjnego oraz standardów szkolenia mediatorów.

Dzięki tej nominacji Wojewódzkie Centrum Arbitrażu i Mediacji w Łodzizyskało nowe możliwości działania i rozwoju w perspektywie długoterminowej. Cieszy nas, że działalność ośrodka mediacji przy ŁIPH została doceniona przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Wskazuje na to również fakt, że Prezes WCAM jest jedyną osobą z ogólnopolskiej sieci CAM’ów, która została powołana w skład Rady.

Zarządzenie Ministra Sprawiedliwości: http://bit.ly/2X6caJ9