Śniadanie podatkowe z Madejczyk Kancelaria Prawna | Zmiany w VAT i podatkach dochodowych

We wtorek 24 września o godz. 10:00, wspólnie z naszą firmą członkowską – Madejczyk Kancelaria Prawna Sp.k, organizujemy śniadanie podatkowe, podczas którego dowiecie się Państwo o zmianach w VAT oraz podatkach dochodowych 2019/2020.

Na śniadaniu zostaną omówione poniższe tematy:

1. Obowiązkowa procedura podzielonej płatności – nowe prawa i obowiązki.
  2. „Biała lista” podatników VAT.
  3. Ograniczenia kosztów przy płatnościach na niezgłoszone rachunki bankowe.
  4. Solidarna odpowiedzialność w VAT w przypadku płatności na niezgłoszone rachunki bankowe.
  5. Zmiany w zakresie wystawiania faktur VAT do paragonów fiskalnych.
  6. Nowa definicja „pierwszego zasiedlenia”.
  7. Nowa matryca stawek VAT.
  8. Nowy rodzaj interpretacji podatkowej – wiążąca informacja stawkowa.
  9. Nowe wymogi stawki 0% przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów.

Prowadzący:
Mikołaj Duda – prawnik, doradca podatkowy wspierający przedsiębiorstwa w prawidłowym wykonywaniu obowiązków podatkowych, autor opinii i publikacji z zakresu prawa podatkowego.

Spotkanie obędzie się w siedzibie ŁIPH przy ul. Narutowicza 34 w Łodzi, sala parter.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 23 września 2019 r. godz. 12.00 na adres mailowy: biuro@izba.lodz.pl.