Taryfikacja celna towarów a system podatkowy

> > Taryfikacja celna towarów jako narzędzie do identyfikacji produktów w handlu międzynarodowym i jej rosnące znaczenie w systemie podatkowym < <

Ministerstwo Finansów planuje dokonywać klasyfikacji towarów na potrzeby podatku VAT nie w oparciu o PKWiU, ale o kody taryfy celnej towarów.
To oznacza duże zmiany dla większości firm, nie tylko dla eksporterów i importerów!

Do kogo adresowane jest szkolenie?
| do przedsiębiorców będących aktualnymi i potencjalnymi eksporterami/importerami,
| do pracowników działów eksportu, importu,
| do pracowników agencji celnych,
| do pracowników działu księgowości.

Czwartek 15 marca | godz. 09.00 – 14.00
siedziba Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej
Narutowicza 34, 90-135 Łódź

Szczegółowy program szkolenia znajduje się w załączonym formularzu zgłoszeniowym.

Prowadzący:
Tomasz Sętkowski – właściciel PROF-IUS, firmy członkowskiej ŁIPH, od 2012 roku cyklicznie prowadzi dla izby szkolenia z handlu międzynarodowego.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, o specjalizacji prawa celnego. W latach 1991 – 2007 pracownik łódzkiej administracji celnej (zajmował się m.in. obsługą podmiotów z poziomu oddziału celnego, oraz Izby Celnej w Łodzi). Doświadczenie zdobywał także w korporacjach międzynarodowych, takich jak Corning Cable Systems czy PwC Polska, na stanowiskach związanych z obsługą celną. Odpowiedzialny m.in. za przygotowanie i wdrożenie firmy do uzyskania certyfikatu AEO, analitykę celną na poziomie obszaru EMEA.

| Koszt udziału w szkoleniu - 160 zł netto/osoba.
| Dla firm członkowskich ŁIPH rabat w wysokości 10%.
| Skan wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego należy przesłać do dnia 14 marca 2018 na adres:
a.pawlak@izba.lodz.pl