Misja gospodarcza ŁIPH na Ukrainę

W dniach 20 - 23 marca 2018 odbyła się misja gospodarcza przedsiębiorców z regionu łódzkiego na Ukrainę - do Lwowa i Kijowa. Misję zorganizowała Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa w ramach projektu promującego potencjał gospodarczy regionu na rynkach Ukrainy, dofinansowanego ze środków unijnych. W misji udział wzięło 20 przedsiębiorców reprezentujących różne branże.

Po bardzo serdecznym przyjęciu przez przedsiębiorców we Lwowskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej i wizycie studyjnej w największej fabryce odzieżowej, uczestnicy misji gościli w Ambasadzie RP w Kijowie, gdzie wzięli udział w prezentacji działalności PAIH. W Kijowie odbyły się także kolejne spotkania B2B z firmami ukraińskimi. Uczestnicy misji podkreślali, że wizyty studyjne były cennym doświadczeniem ukazującym między innymi, jak polski kapitał może z powodzeniem inwestować na Ukrainie. Co do dalszej współpracy zostały już także podjęte rozmowy z PAIH w kwestii organizacji i sfinansowania stoiska narodowego na targach mody we wrześniu br.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że zdobyte cenne informacje i kontakty przełożą się na realne biznesowe efekty. Już teraz zapraszamy w dniach 11-12 czerwca 2018 do Łodzi na konferencję, w której udział wezmą zaproszeni przedsiębiorcy i partnerzy z Ukrainy.