15.09.2022 – Fabryka Kompetencji

Serdecznie zapraszamy na pełną wiedzy Fabrykę Kompetencji razem z Kancelarią Mariański Group!

„Kontrola najwyższą formą zaufania – jak przygotować firmę na działania państwa”

Jeśli chcesz wiedzieć:
| Jakie procedury należy wcielić w życie i w jakim zakresie?

| Jak wygląda kontrola przy prawidłowo wdrożonym compliance, a jak bez niego?

| Jak wyglądają podstawowe prawa i obowiązki podatnika w toku różnych kontroli dotyczących podatków?

| Co grozi za brak odpowiednich procedur lub ich nieprawidłową implementację w firmie i jak może to utrudnić pozytywne (dla podatnika) zakończenie kontroli?

| Jak wygląda podejście organów państwa do kontroli posiadania i przestrzegania stosownych procedur?

Zapraszamy na wrześniowe spotkanie on-line Fabryki Kompetencji – udział bezpłatny!
Czwartek 15 września 2022 | godz. 12.00

Platforma ZOOM

Prowadzenie biznesu w Polsce wiąże się z częstymi kontrolami. Przedsiębiorcy, szczególnie w obszarze podatków dzielą się na tych, którzy byli kontrolowani, będą kontrolowani lub są w trakcie kontroli. Postępowania często prowadzone są w sposób długotrwały, wiążą się też z ograniczeniem możliwości korzystania z zasobów firmy. Niestety oznacza to, że często właściciel lub zarządzający firmą nie może skupić się wyłącznie na kwestiach związanych z biznesem, musi angażować środki i czas w spór z organami podatkowymi.

W czasie szkolenia eksperci Mariański Group – doradca podatkowy Konrad Dura i adwokat Bartosz Rodak przedstawią jak przygotować firmę i siebie do kontroli w obszarze podatkowym, w szczególności jakimi procedurami wewnętrznymi można zmniejszyć ryzyko kontroli i jej negatywnych wyników, jak w chwili obecnej wygląda skuteczny compliance podatkowy. Przedstawią również podstawowe zagadnienia związane z praktycznym stosowaniem procedur podatkowymi i tym, na co przedsiębiorca może się zgadzać, a jakie działania urzędników są już naruszeniem przepisów.

Mariański Group to polska grupa nowoczesnych podmiotów prawnych, do których należą m.in. Kancelaria Prawno-Podatkowa, firma audytowa oraz outsourcing księgowości. Rozbudowaną ofertę wsparcia biznesu opracowaliśmy z myślą o przedsiębiorcach ceniących swój czas i oczekujących wszechstronnej usługi.  Łączymy wiedzę z wielu obszarów, angażujemy specjalistów z rożnych dziedzin, chcąc dopasować dedykowane rozwiązania prawne do aktualnych potrzeb przedsiębiorcy i jego przyszłych planów.

Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 14 września do godz. 16.00 drogą mailową: biuro@izba.lodz.pl