18.11.2022-Fabryka Kompetencji

Fabryka Kompetencji Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej wraz z OŻÓG//PYTLAK Kancelarią Prawną serdecznie zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line

pt. „Nadchodzi stagflacja: waloryzacja w służbie przedsiębiorcy”

Jeśli chcesz wiedzieć:

•             Jak zabezpieczyć płynność biznesu?

•             Jak zwiększyć przychód lub zmniejszyć koszt dzięki waloryzacji?

•             Kiedy można dokonać waloryzacji?

•             Czy można waloryzować bez klauzuli waloryzacyjnej?

•             Jak wygląda waloryzacja w reżimie zamówień publicznych?

•             Jak doprowadzić do modyfikacji umowy w inny sposób?

18 listopada 2022 (piątek) | godz. 11.00 | platforma ZOOM | udział bezpłatny

Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 17 listopada do godz. 16.00 drogą mailową: biuro@izba.lodz.pl

Działalność gospodarcza to dążenie do wypracowania jak największego zysku.

W dobie galopującej inflacji należy bacznie czuwać nad finansami.

Ryzyko straty jest szczególnie duże w branżach wymagających zawierania umów długoterminowych z gwarancją stałej ceny.

Według aktualnych przewidywań NBP wskaźnik inflacji będzie rosnąć jeszcze przez cztery miesiące, a jednocyfrową wartość osiągnie dopiero pod koniec 2023 roku.

Dobrym rozwiązaniem wobec postępującego wzrostu kosztów może okazać się waloryzacja.

O mechanizmach prawnych, które służą przywracaniu równowagi kontraktowej opowiedzą prelegenci z Kancelarii Prawnej OŻÓG // PYTLAK– radca prawny Wojciech Deja i aplikant radcowski Paweł Pietrzak.

OŻÓG // PYTLAK Kancelaria Prawna to niezależna polska kancelaria prawno-procesowa obecna na rynku już 15 lat. Prowadzi największe i najbardziej złożone spory o majątki prywatne i biznesowe w Polsce, a wartość powierzonych spraw przekroczyła 7 miliardów złotych.