21.10.2021-Fabryka Kompetencji

Fabryka Kompetencji we współpracy z Kancelarią Prawną MADEJCZYK czyli darmowe oraz stacjonarne spotkanie na temat, który interesuje już wszystkich!

Rejestracja trwa do 20 października 2021 roku pod adresem e-mail: biuro@izba.lodz.pl

Rewolucyjne zmiany podatkowe od 2022 r. – Polski Ład

Podczas szkolenia zaprezentujemy rewolucyjne zmiany w prawie podatkowym zgodnie z projektem tzw. „Polskiego Ładu”. Szkolenie w przystępnej formie dedykowane jest nie tylko księgowym i osobom rozliczającym podatki, ale również właścicielom przedsiębiorstw, dyrektorom, a także osobom prowadzących działalność w zakresie wolnych zawodów. Wszyscy uczestnicy otrzymają prezentację ze szkolenia.

Plan szkolenia:

1. Zmiany w PIT – zwiększenie kwoty wolnej od podatku, podniesienie drugiego progu podatkowego, likwidacja odliczenia składki zdrowotnej, ulga dla klasy średniej, zmiany w ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych, podstawa wymiaru składki zdrowotnej
  2. Minimalny podatek CIT
  3. „Estoński CIT” – złagodzenie warunków skorzystania z nowej formy rozliczenia CIT, czy „Estoński CIT” będzie się opłacał?
  4. Obrót bezgotówkowy – zmniejszenie limitów transakcji gotówkowych, wprowadzenie obowiązku płatności przelewem dla konsumentów
  5. Sankcje podatkowe związane z nielegalnym zatrudnieniem
  6. Zmiany w amortyzacji nieruchomości mieszkalnych
  7. Nowe zasady opodatkowania przy sprzedaży samochodów wykupionych z leasingu operacyjnego