23.06.2021 – FABRYKA KOMPETENCJI | NADCHODZĄCE ZMIANY W JPK

__

RETRANSMISJA SPOTKANIA -> TUTAJ

__

Fabryka Kompetencji we współpracy z Kancelarią Prawną MADEJCZYK

REJESTRACJA -> TUTAJ

Wydawało się, że epidemia COVID-19 przyhamuje zmiany w podatku VAT. Mimo to Ministerstwo Finansów pracuje nad zmianami w zakresie ewidencji JPK, które mogą wejść w życie już w najbliższych miesiącach, w zależności od tempa prac legislacyjnych. W trakcie bezpłatnego szkolenia przekazane zostaną praktyczne informacje o planowanych zmianach w zakresie stosowania symboli GTU w ewidencji JPK oraz radykalne zmiany w stosowaniu oznaczeń MPP (mechanizm podzielonej płatności) i TP (podmioty powiązane).

Agenda szkolenia:

  1. Zmiany w oznaczeniach GTU (m. in. leki, alkohole, usługi niematerialne)
  2. Zmiany w oznaczeniu TP (podmioty powiązane)
    1. Definicja powiązań pomiędzy podmiotami
    2. Wprowadzenie progu kwotowego,
    3. Zwolnienie dla transakcji w których powiązania wynikają jedynie z powiązań ze Skarbem Państwa lub jednostkami samorządu terytorialnego
  3. Zmiany w oznaczeniu MPP (mechanizm podzielonej płatności)
  4. Paragony z NIP jako faktury uproszczone w JPK_VAT

Prowadzący – Mikołaj Duda, doradca podatkowy w Kancelarii prawnej Madejczyk. Autor licznych publikacji prasowych i naukowych z zakresu prawa podatkowego (m. in. na łamach Rzeczpospolitej i Monitora Podatkowego), autor lub współautor publikacji książkowych C.H. Beck (m. in. komentarz do Ordynacji podatkowej; komentarz do ustawy o finansach publicznych; Kontrola fiskusa w firmie; Opinie w sprawach podatkowych), prowadzący szkolenia z zakresu prawa podatkowego.

Link na platformę ZOOM zostanie przesłany na wskazany adres mailowy najpóźniej na godzinę przed planowanym spotkaniem.

REJESTRACJA -> TUTAJ

Zapisy do dnia 22 czerwca 2021 r.