29.10.2020 – FABRYKA KOMPETENCJI | Rozliczenie Pomocy z Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR)

AKTUALIZACJA: Pytania od uczestników webinaru i odpowiedzi – > TUTAJ
RETRANSMISJA WEBINARU – > TUTAJ

Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w webinarze organizowanym przez firmę członkowską Kancelarię Radców Prawnych Primo Lege Ossowski Tosik Kuniewski spółka komandytowa, w dniu 29.10.2020, godz. 14:00 – 15:30:

Temat szkolenia:

W związku z bieżącą sytuacją, wywołaną epidemią COVID-19, wielu przedsiębiorców uzyskało lub uzyskuje wsparcie finansowane z budżetu Państwa. Najistotniejsza pomoc przyjęła postać subwencji przyznawanych przez Polski Fundusz Rozwoju.

Wnioski o przyznanie pomocy, jak również regulacje dotyczące wydatkowania i rozliczenia środków, poddawane są ciągłym zmianom oraz obostrzeniom. W wielu aspektach są również przedmiotem różnych interpretacji.

Podczas spotkania online omówimy najczęstsze błędy popełniane na etapie uzyskiwania wsparcia, które to skutkować mogą obowiązkiem zwrotu subwencji jak również powiemy, na co należy zwracać uwagę podczas wydatkowania środków.

Zapraszamy na spotkanie online Fabryki Kompetencji z ŁIPH – udział bezpłatny!

REJESTRACJA:
Zgłoszenia zawierające: imię, nazwisko, nazwę firmy oraz e-mail do kontaktu należy przesłać do dnia 29 października (czwartek) 2020 r. do godz. 10:00 na adres: biuro@izba.lodz.pl
Webinar odbędzie się za pośrednictwem platformy ZOOM. Link do spotkania zostanie przesłany na adres email, podany podczas rejestracji.

Zwracamy uwagę, że w trakcie uczestnictwa w spotkaniu, mogą Państwo udostępniać swój wizerunek. Skorzystanie z linku i przystąpienie do udziału w spotkaniu będzie poczytywane jako zgoda na nieodpłatne udostępnianie swojego wizerunku organizatorowi wydarzenia i podmiotom działającym na jego zlecenie w związku z utrwaleniem i prezentacją nagrania spotkania w sieci Internet, w tym mediach społecznościowych. W każdym momencie mogą Państwo wyłączyć swoją kamerę internetową i zapobiec tym samym utrwaleniu swojego wizerunku. – SZCZEGÓŁY RODO

Do kogo adresowane jest szkolenie?

• Właścicieli oraz osób zarządzających przedsiębiorstwami, posiadającymi już wsparcie z PFR lub ubiegającymi się o tak owe.
  • Osób odpowiedzialnych za pozyskanie oraz rozliczenie subwencji

Co oferuje szkolenie?
Celem spotkania jest zwiększenie świadomości prawnej Przedsiębiorców oraz wsparcie prawne sektora MŚP. Informacje przekazane w czasie spotkania mają pomóc przedsiębiorcom w ocenie i weryfikacji złożonych wniosków, jak również wprowadzeniu odpowiednich procedur i sposobów dokumentowania wydarzeń gospodarczych w celu wykazania, iż wydatkowane środki zostały przeznaczone na właściwe cele.

Wartość dodana, czyli co zyskasz biorąc udział?

• Umiejętność weryfikowania złożonych wniosków
  • Umiejętność wprowadzenia procedur i usprawnień organizacyjnych, celem rozliczenia dotacji
  • Wiedzę w zakresie sposobu dokumentowania wydarzeń gospodarczych
  • Wiedzę na temat swoich ewentualnych błędów, uchybień względem wniosków oraz umiejętności przy rozwiązaniu problemu zwrotu subwencji

Prowadzący:
Piotr Tosik – Radca prawny, współzałożyciel Kancelarii Radców Prawnych Primo Lege Ossowski Tosik Kuniewski spółka komandytowa.

PRIMO LEGE