Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców w Polsce-zbieramy podpisy!

Ryczałtowy ZUS który muszą płacić firmy jest rozwiązaniem niezwykle szkodliwym dla rozwoju przedsiębiorczości w Polsce, gospodarki oraz budżetu państwa.

Przedsiębiorca ma obowiązek opłacać co miesiąc ryczałtową składkę na ubezpieczenie społeczne bez względu na uzyskany wynik finansowy. Nie zwalnia z tego obowiązku ani strata ani niski dochód. Wpędza to wielu przedsiębiorców w długi, wyrzuca do szarej strefy oraz uniemożliwia powstawanie nowych firm np. startupów których cechą jest długoletnia praca bez większych dochodów. Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa wspiera inicjatywę Rzecznika MŚP Adama Abramowicza.

Poniżej znajduje się link do pliku PDF zawierającego tabelę do zbierania podpisów w sprawie projektu ustawy:
Projekt ustawy – Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców w Polsce
Link do pobrania Tabeli w pliku pdf
Wypełniony druk odesłać można na adres:
Marek Woch, ul. Biskupia 48 C m. 16, 04-216 Warszawa
lub skontaktować się poprzez e-mail m.woch4@wp.pl w celu innego sposobu dostarczenia.

Chcesz dołączyć? Wypełnij fomularz