31.03.2021 – FABRYKA KOMPETENCJI | Faktura VAT u przedsiębiorcy – wystawianie, korygowanie, biała lista podatników, obowiązkowy split payment, NIP na paragonach

Fabryka Kompetencji we współpracy z Kancelarią Prawną MADEJCZYK Sp. k.

31 marca 2021 r. o godz. 10:00 zapraszamy na darmowy webinar poświęcony tematyce Faktur VAT u przedsiębiorców.

=> Temat szkolenia: Faktura VAT u przedsiębiorcy – wystawianie, korygowanie, biała lista podatników, obowiązkowy split payment, NIP na paragonach

=> Termin: 31 marca 2021 r, godz. 10:00

REJESTRACJA:
Do 30 marca (wtorek) 2021 r. d –> zgłoszenia na adres: rejestracja@izba.lodz.pl

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy na temat faktur VAT. Uczestnicy szkolenia uzyskają informacje dotyczące stosowania e-faktur, wystawiania i korygowania faktur VAT, a także w zakresie minimalizacji odpowiedzialności karno-skarbowej. Dodatkowo na szkoleniu szczegółowo zostaną omówione wprowadzone istotne zmiany w podatku VAT tj. SLIM VAT, biała lista podatników, NIP na paragonach, obligatoryjny split payment.

O czym będzie m.in. mowa?:

1. Podstawy prawne wystawiania faktur.
  2. Ogólne zasady wystawiania faktur. Przypadki, w których wymagany jest NIP na paragonie.
  3. Elementy faktury. Najczęściej popełniane błędy na fakturach.
  4. Weryfikacja kontrahentów – biała lista podatników.
  5. Korygowanie danych na fakturach – nota korygująca, faktura korygująca z uwzględnieniem pakietu zmian SLIM VAT.
  6. Wystawianie i przesyłanie faktur elektronicznych.
  7. Faktury pro-forma.
  8. Postępowanie w przypadku zagubienia lub zniszczenia faktury.
  9. Zwolnienia z obowiązku prowadzenia sprzedaży z użyciem kas rejestrujących.
  10. Obowiązek oznaczania faktur słowami „mechanizm podzielonej płatności”.
  11. Obowiązek regulowania płatności za pośrednictwem przelewu w transakcjach powyżej 15 000 zł.
  12. Konsekwencje błędnych faktur. Odpowiedzialność karna i karno-skarbowa.

__

Prowadzący: Mikołaj Duda
doradca podatkowy w Kancelarii prawnej Madejczyk. Autor licznych publikacji prasowych i naukowych z zakresu prawa podatkowego (m. in. na łamach Rzeczpospolitej i Monitora Podatkowego), autor lub współautor publikacji książkowych C.H. Beck (m. in. komentarz do Ordynacji podatkowej; komentarz do ustawy o finansach publicznych; Kontrola fiskusa w firmie; Opinie w sprawach podatkowych).

Spotkanie online Fabryki Kompetencji z ŁIPH – udział bezpłatny!

Zwracamy uwagę, że w trakcie uczestnictwa w spotkaniu, mogą Państwo udostępniać swój wizerunek. Skorzystanie z linku i przystąpienie do udziału w spotkaniu będzie poczytywane jako zgoda na nieodpłatne udostępnianie swojego wizerunku organizatorowi wydarzenia i podmiotom działającym na jego zlecenie w związku z utrwaleniem i prezentacją nagrania spotkania w sieci Internet, w tym mediach społecznościowych. W każdym momencie mogą Państwo wyłączyć swoją kamerę internetową i zapobiec tym samym utrwaleniu swojego wizerunku. – SZCZEGÓŁY RODO