MŁODY BIZNES Z NAMI!

MŁODY BIZNES Z NAMI!

Opis


MŁODY BIZNES Z NAMI!

ZAPRASZAMY MŁODYCH MIESZKAŃCÓW ŁODZI!


18 marca 2022 o godzinie 9:30 rusza nabór do projektu MŁODY BIZNES Z NAMI!


10.03.2022 – Ogłoszenie o naborze do projektu


Nabór Formularzy Zgłoszeniowych i Oświadczeń uczestnika dotyczących danych osobowych rozpoczyna się o godzinie 9:30 dnia 18 marca 2022 roku, a kończy 4 kwietnia (poniedziałek) 2022 roku  14 kwietnia (czwartek) 2022 roku

o godzinie 15:00.

Formularze zgłoszeniowe należy złożyć w biurze projektu -> pl. Wolności 5, 91 -415 Łódź. (Adres ŁIPH)

Dokumenty składamy za pośrednictwem:

Poczty

Kuriera

Osobiście w godzinach 09:30 – 15:00,

Skanem (Forma najmniej preferowana. W razie możliwości, uprzejmie prosimy korzystać z powyższych form dostarczenia dokumentów) – na adres: m.raczynski@izba.lodz.pl
 




Wartość projektu: 1 314 184,80 PLN


w tym: dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego: 1 298 288,06 PLN


Projekt realizowany w ramach: Osi Priorytetowej I Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działania 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy – projektu konkursowe, Poddziałania 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego , Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój na lata 2014-2020.


Projekt będzie realizowany przez Łódzką Izbą Przemysłowo – Handlową w Partnerstwie z miastem Łodzią (Urząd Miasta Łodzi).


Termin realizacji projektu: 01.01.2022 r. do 30.06.2023 r.


Grupa docelowa:

  • Osoby bierne zawodowo
  • Osoby bezrobotne niezarejestrowane w urzędzie pracy
  • Osoby bezrobotne zarejestrowane w urzędzie pracy


Uczestnikami projektu mogą być osoby w wieku 18 – 29 lat zamieszkujące w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego na terenie miasta Łodzi, które pozostają bez pracy, i które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 roku w wyniku wystąpienia pandemii COVID – 19.


Istotne: Uczestnikami mogą być również studenci i uczniowie pod warunkiem spełnienia pozostałych kryteriów kwalifikowalności (wiek, miejsce zamieszkania, utrata zatrudnienia w związku z COVID po 1 marca 2020). Wówczas takie osoby kwalifikowane są jako bierne zawodowo.


Cel/efekt: wzrost przedsiębiorczości i aktywności wśród 25 osób (10K/15M) mieszkańców Łodzi z grupy docelowej poprzez przygotowanie do rozpoczęcia, podjęcie i utrzymanie samozatrudnienia przez minimum 12 miesięcy do 30.06.2023 roku.


Oferowane wsparcie:


Jednorazowa dotacja na uruchomienie działalności gospodarczej – 23 050,00 zł;


Wsparcie pomostowe wypłacane przez 6 pierwszych miesięcy prowadzenia firmy – 2800,00 zł netto;


Szkolenie z zakresu: zakładania firmy, księgowości, podatków, ZUS, reklamy i promocji, sporządzania i realizacji biznesplanu;


Stypendium szkoleniowe – 821,76 zł brutto na osobę za pełne uczestnictwo w szkoleniu (64  godzin);


Zwrot kosztów dojazdu na szkolenia oraz możliwy zwrot kosztów opieki na dzieckiem w trakcie uczestnictwa w szkoleniu;


Wsparcie w projekcie przewidziano dla wszystkich 25 osób (10K/15M) z w/w grup docelowej.


Oferujemy ponadto:


Wykwalifikowaną kadrę szkoleniową (praktycy biznesu);


Pomoc zespołu zarządzającego na każdym z etapów realizacji projektu: Marek: 511 515 222, Kasia: 507 957 473


Wyjaśnienie dotyczące przyczyn utraty pracy, zgodnie z FAQ PO WER WUP Łódź


Zapisy Regulaminu konkursu nie określają przyczyn utraty pracy ani też rodzaju umowy na podstawie której osoba była zatrudniona, a która utraciła zatrudnienie po 1 marca 2020 r. Tym samym uczestnikami projektu mogą być zarówno osoby, którym wygasło zatrudnienie lub je rozwiązały, jak również osoby, które otrzymały wypowiedzenie. Istotne jest aby przyczyna utraty zatrudnienia była związana ze skutkami pandemii COVID-19


-> WAŻNE: dokumentem potwierdzającym status osoby bezrobotnej niezarejestrowanej w PUP lub osoby biernej zawodowo jest zaświadczenie z ZUS, a osoby bezrobotnej pozostającej w rejestrze PUP zaświadczenie z PUP:


A w przypadku osoby zarejestrowanej w urzędzie pracy zaświadczenie z PUP – zaświadczenie o byciu osobą zarejestrowaną w PUP.


Ważne -> Dla osób będących na odpłatnym urlopie macierzyńskim lub rodzicielskim:


Jeżeli dana osoba przebywa na odpłatnym urlopie macierzyńskim lub rodzicielskim i pobiera świadczenie z tego tytułu, należy zaliczyć ją do osób pracujących (zgodnie z definicją), pomimo faktu, że jej stosunek pracy został rozwiązany.


Do momentu pobierania zasiłku macierzyńskiego lub rodzicielskiego ta osoba powinna zostać zaliczona do osób pracujących. W sytuacji, gdy osoba zrezygnuje z pozostałej części urlopu np. na rzecz ojca dziecka i będzie gotowa do podjęcia pracy oraz jej aktywnie poszukiwała, będzie można ją zaliczyć do kategorii osób bezrobotnych i zakwalifikować do udziału w projekcie.


Jednocześnie informujemy, że fakt pobierania świadczenia jest istotny, również ze względu na weryfikację danych uczestników projektu w ZUS.